تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

دانشنامه فرزانگان رشت (علما و فضلا) آماده چاپ و نشر است

     

       شهرستان رشت از جمله پایگاه های اندیشمندان و فرزانگان عالم تشیع شمرده می شود. بسیاری از فضلای حوزه از این شهرستان برخواسته اند. عالمان این دیار در سطح استان گیلان و کشور ایران از نفوذ معنوی ویژه ای برخوردارند.

      اگرچه درباره فرزانگان رشت اشاراتی در منابع مطالعاتی دیده می شود، ولی متاسفانه دانشنامه ویژه ای که به طور مستقل در مورد آنان نوشته شده باشد، وجود ندارد.

       در کتاب «دانشنامه فرزانگان رشت (علما و فضلا)» تدوین رسول سعیدی زاده که به زودی منتشر خواهد شد، از 551 شخصیت رشتی به روش زیر یاد کرده شد:

        در بخش اول این اثر که اکثر صفحات این دانشنامه را شامل می شود، شرح احوال 357 نفر از علماء و فضلای رشت آورده شد و در بخش دوم آن، زندگینامه 33 تن از علمائی است که تنها به رشتی بودن شهرت دارند، قرار گرفت. در بخش ضمیمه ها نیز سه جدول جداگانه با توضیحات لازم بدین شرح گنجانیده شد:

        جدول اول اسامی 55 نفر از علماء و فضلای رشت است که زندگینامه آنان پیدا نشد؛ جدول دوم نام 68 تن از روحانیون مدفون در مقبره العلماء گورستان های تازه آباد، باغ رضوان، و همچنین قبرستان های سلیمان داراب و ... است؛ و جدول سوم اسامی 38 تن از روحانیون معاصر رشت است که اکثر قریب به اتفاق آنان زنده بوده و مشغول تبلیغ دین و مذهبند. در پایان نیز 23 برگ سند و مدرک درباره مشاهیری که شرح احوال آنها در متن آورده شد، ارائه گردید.

       این دانشنامه منحصر به فرد در 560 صفحه نوشته شده و در مرحله آماده سازی برای چاپ و نشر است. مولف امیدوار است این اثر به زودی وارد بازار کتاب گردد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : دانشنامه ,جدول ,آنان ,فرزانگان ,فضلای ,
  دانشنامه فرزانگان رشت (علما و فضلا) آماده چاپ و نشر است

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر